وبلاگ شرکت شهر هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه یکی از مهم ترین مسائل در کشور مسئله صرفه جویی در مصرف آب است . استفاده از سیستم های هوشمند در آبیاری تاثیر بسزایی در صرفه جویی آب دارد علاوه بر این افرادی که در باغ یا محل زندگی خود گیاه دارن همیشه با دغدغه های مربوط به نگهداری گیاهان از جمله زمان مناسب آبیاری و میزان آب مورد نیاز گیاه و... روبه رو هستند.

سیستم آبیاری هوشمند این امکان را برای شما فراهم میکند تا در هر زمان که مایلید آبیاری گیاهان خود را انجام دهید و از آسیب دیدن گیاهان خود بر اثر کم آبی یا بی آبی جلوگیری کنید .با استفاده از سیستم آبیاری هوشمند می توان باغات ، مزارع و باغچه های محوطه یک ساختمان و یا گلدان های داخل منزل را بدون حضور و از هر نقطه ای در کره زمین آبیاری نمود .طبیعی است انتخاب یک سیستم مناسب جهت آبیاری باعث کاهش مصرف آب و افزایش راندمان رشد و باروری گیاه می شود.

نحوه کنترل سیستم آبیاری هوشمند:

کنترل آبیاری با تلفن همراه:در این روش می توان در هر مکانی که حضور دارید تنها با ارسال یک SMS آبیاری را آغاز نموده و پس از زمان تعیین شده ابیاری توقف شود. در صورت بروز خطا در سیستم به هر دلیلی یک SMS مبنی بر بروز مشکل در سیستم برای یک نفر یا چند نفر نیز ارسال می گردد.

کنترل آبیاری بر اساس زمانبندی : در این روش دستگاهی به شیر آب متصل می شود و  استفاده از جدول زمانی مشخص که به دستگاه داده می شود ، در روزها و ساعاتی خاصی از روز، هفته، ماه، سال آبیاری شروع شده و پس از مدت زمان تعیین شده به کار خود خاتمه می دهد.

کنترل آبیاری با در نظر گرفتن رطوبت خاک: در این روش سنسور های رطوبت سنج در خاک قرار داده می شود و هر زمان که  رطوبت مورد نیاز خاک کاهش پیدا کند آبیاری بصورت خودکار آغاز شده و پس از رسیدن به رطوبت مورد نظر آبیاری متوقف می شود.

کنترل آبیاری بر اساس روز و شب:در این روش پس از اینکه روز شد و یا شب فرا رسید برنامه ابیاری برای سیستم ارسال می گردد.

برخی امکانات سیستم آبیاری هوشمند:

 اجرای رقص موزیکال آب

آبیاری باغچه و گلخانه ها به صورت هوشمند و از راه دور

آبیاری باغ و گیاهان ویلا از راه دور و بصورت هوشمند

کنترل تاسیسات استخر و سونا و دستگاه های تحویه آب

پر کردن آب استخر از را دور با استفاده از تلفن همراه

برچسب ها: هوشمندسازی, سناریو-هوشمند, امکانات سیستم هوشمند, تجهیزات هوشمند, رله 12 کانال, روشنایی هوشمند, روشایی ونور پردازی هوشمند, سنسور10F, پروتکلS-BUS, کلید هوشمند مارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید